Jak narty to w góry? Jak sie okazuje nie tylko. Także rejon Jury Krakowsko-Częstochowskiej może okazać się atrakcyjny w tym temacie.

Narty biegowe

Pozytywnie wpływają na zdrowie całego organizmu. Biegając zmuszamy do pracy praktycznie wszystkie mięśnie i stawy, co korzystnie wpływa na ich wzmocnienie. Ponad to, trening pomaga w prawidłowym rozwoju układ oddechowego i krążeniowego, jak również polepsza kondycję. Na początku przygody z nartami biegowymi warto skorzystać z niewymagających tras, aby w pełni zminimalizować możliwość wystąpienia jakiejkolwiek kontuzji. Istnieje możliwość wypożyczenia nart w wypożyczalni w naszej okolicy.

Co do samych wycieczek to oprócz tras, które proponowaliśmy w innych artykułach na pewno można zajrzeć na pola golfowe w Paczółtowicach, które poleca instruktor współpracujący z Kompleksem. Wiąże się to oczywiście z dłuższym dojazdem na miejsce, ale są tam wyśmienite trasy, wspaniałe przestrzenie i łatwo jest założyć ślad z racji podkładu twardych pól golfowych z gęstą i krótko przystrzyżoną trawą, na której można już jeździć po stosunkowo niewielkim opadzie śniegu (co ma niebagatelne znaczenie podczas bezśnieżnych, ciepłych zim zdarzających się w ostatnich latach). Można tam robić wiele ciekawych różniących się widokowo pętli (około 10km :)). Instruktor może zaproponować siebie także w charakterze organizującego tego typu wycieczkę. Jak do tej pory pola golfowe w Paczółtowicach były udostępniane bezpłatnie w okresie zimy dla narciarzy biegowych.

Oczywiście w przypadku odpowiednich warunków, oprócz Paczółtowic na pewno można zaplanować ciekawe trasy w pobliżu samych Małych Dolomitów. Narzuca się oczywiście łagodny teren pod Skałami Rzędkowickimi i same przestrzenie widoczne tuż pod oknami Małych Dolomitów :).

Narty zjazdowe

Na Jurze funkcjonuje, o czym nieczęsto się wspomina, kilka wyciągów narciarskich. Są to doskonałe miejsca do nauki jazdy na nartach zwłaszcza dla maluchów. Najczęściej na miejscu można porzyczyć i dopasować sprzęt. Warto wspomnieć w okolicy Kompleksu Małe Dolomity o takich miejscach jak Morsko, Cisowa czy Smoleń. Co do szkoleń na nartach zjazdowych, jeżeli ktoś jest chętny na taki wyjazd rodzinny, instruktor jest do dyspozycji dla danej rodziny na dniówkę (oczywiście trzeba doliczyć cenę karnetów i wypożyczenia sprzętu narciarskiego). Istnieje także możliwość dla chętnych osób zorganizowania kilkudniowych kursów (np. po 2-3 godziny dziennie).

Zapraszamy na galerię zdjęć z Paczółtowic

 

Nasza różnorodna oferta pozwoli dopasować Ci pokój do swoich oczekiwań

Facebook