Można wyjechać na już przygotowane miejsce do glampingu, albo samemu postarać się, by ekskluzywny biwak powstał choćby w przydomowym ogródku lub na działce. Wystarczy kilka prostych kroków. Radzimy, o czym pomyśleć w pierwszej kolejności.

Jeśli glamaping, to przede wszystkim wygodny sen. Trzeba zapomnieć o tradycyjnej karimacie i śpiworze. W ekskluzywnym biwaku z prawdziwego zdarzenia liczy się wygodne łóżko – ewentualnie masywny, miękki materac. Według ekspertów wygoda to bowiem podstawa. Ważne jednak, aby łóżko czy tez materac wyłożyć warstwami materiału izolacyjnego, by było nie tylko wygodnie, ale i ciepło. Obok łóżka przyda się stoliczek – na kawę, herbatę lub książkę. W końcu na glampingu mamy wypoczywać.

Warto pomyśleć także o domowym wystroju. Glamping to nie zwykły biwak z prostym namiotem i lampką podwieszoną pod tropikiem. Dlatego przydadzą się typowo domowe dywaniki, elementy wystroju rodem z pchlego targu, czy drobne obrazki, sprawiające że poczujemy się jak w prawdziwym, choć biwakowym, domu.

Aby dobrze wypoczywać, potrzebne jest dobre światło. Wszak jeśli biwak, to nocleg. Tutaj przydadzą się lampki LED. Prawdziwego uroku odpoczywania na łonie przyrody dadzą latarnie zasilane energią słoneczną. W prosty sposób można osiągnąć niezwykle urokliwy efekt.

Warto także pomyśleć o meblach na niezbędne przedmioty czy ubrania. Glamaping to nie miejsce na plecaki wyładowane ciuchami. Ma być estetycznie i elegancko. Przyda się też kilka krzeseł, wygodnych, choć biwakowych – przecież wypoczywać najlepiej w gronie znajomych, a ci muszą mieć gdzie usiąść na pogaduszki długimi wieczorami.

Odważnym – ale przede wszystkim rozważnym glampiwiczom - eksperci polecają przygotowanie centralnego paleniska. Aby jednak się o to pokusić, trzeba bardzo dobrze zapoznać się z tematem i zasadami bezpieczeństwa. Bezpieczniej jednak po prostu przygotować miejsca na ognisko poza biwakiem.

Jeśli nie palenisko, to koniecznie trzeba się wyposażyć w kuchenkę wielopaleniskową. Odpoczynek najlepiej „smakuje” przy dobrym, prostym, świeżym, naturalnym i zdrowym posiłku.

Nie można zapominać o higienie! Organizując glamping należy pomyśleć o umiejscowieniu stanowiska z czystą woda, mydłem, ręcznikami czy środkiem odkażającym.

Kiedy glamping już odpowiednio przygotujemy i zaopatrzymy, pozostaje tylko jedno – dobrze się bawić. Czyli pomyśleć o rozrywce – nieodzownym wyposażeniem ekskluzywnego biwaku będą książki, gry planszowe, czy nawet projektor z ekranem, by nocą organizować pokazy filmowe.

Nasza różnorodna oferta pozwoli dopasować Ci pokój do swoich oczekiwań

Kompleks Małe Dolomity
42-421 Hucisko
ul. Skalny Widok 4D
Bank: Bank Handlowy w Warszawie S.A.
18 1030 0019 0109 8503 0016 7953

Pensjonat: +48 602 110 154
Biwak: +48 888 681 450
mail: kompleks@maledolomity.pl
mail: biwak@maledolomity.pl

Podmiot odpowiedzialny:
Pro-It Ireneusz Gosztyła
42-421 Hucisko
ul. Skalny Widok 4D

Facebook