Narty biegowe z roku na rok zyskują coraz większą liczbę fanów. Wszystko za sprawą ich drogocennego wpływu na zdrowie. W trakcie biegu możemy spalić tkankę tłuszczową, wzmocnić mięśnie oraz dotlenić organizm. Bez wątpienia - biegówki przynoszą wiele korzyści oraz gwarantują dobrą zabawę.

Zima to czas kiedy najchętniej zaszylibyśmy się w łóżku z ciepłą herbatą i książką. Ma to swoje uroki i zapewne wielu osób nie zamieniło by takiej możliwości na nic innego. Warto jednak pamiętać, że to właśnie zimą można skorzystać z wielu atrakcji sportowych. Jedną z nich może okazać się jazda na nartach biegowych, która dostarczy nam wiele pozytywnych emocji. Nie ulega wątpliwości, że biegówki cieszą się wzrastającą popularnością za sprawą coraz liczniej przygotowanych tras specjalnie dla biegaczy.

Gdzie na narty biegowe?

Na nartach biegowych można biegać i jeździć praktycznie wszędzie. Jeżeli zima dopisze, a śniegu spadnie wystarczająco dużo, to pobliska polna droga lub leśna ścieżka, mogą zamienić się w trasę biegową. Jeżeli w najbliższej okolicy nie ma dróg, które moglibyśmy wykorzystać do uprawiania tego sportu, warto wtedy skorzystać ze specjalnie przygotowanych tras usytułowanych w górskich pasmach w pobliżu ośrodków narciarskich. Jednym z takich miejsc jest malowniczo położona w Górach Orlickich stacja narciarska Zieleniec Ski Arena wokół, której przebiegają liczne trasy biegowe.

Bieganie po lepsze zdrowie

Narty biegowe pozytywnie wpływają na zdrowie całego organizmu. Biegając zmuszamy do pracy praktycznie wszystkie mięśnie i stawy, co korzystnie wpływa na ich wzmocnienie. Ponad to, trening pomaga w prawidłowym rozwoju układ oddechowego i krążeniowego, jak również polepsza kondycję. Na początku przygody z nartami biegowymi warto skorzystać z niewymagających tras, aby w pełni zminimalizować możliwość wystąpienia jakiejkolwiek kontuzji. W tym celu warto skrzystać ze specjalnie przygotowanych tras biegowych np. tych w Zieleńcu.

Kupić, czy wypożyczyć?

Ceny nowych zestawów do biegania wahają się w okolicach 400 zł za sprzęt amatorski i około 1000 zł za narty, z których korzystać będą bardziej doświadczone osoby. Na początku przygody z biegówkami, warto zakupić używane modele, co pozwoli zaoszczędzić budżet. Kolejną alternatywą może okazać się wypożyczenie sprzętu, którego koszt kształtuje się na poziomie 30 - 40 zł na cały dzień.

Narty biegowe to świetna alternatywa dla wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę ze sportami zimowymi. Osoby, które mają w planach wyjazd w celu szusowania po górskich stokach, mogą potraktować również biegówki, jako wstęp do jazdy na nartach zjazdowych. Trzeba pamiętać, że są to dwie odrębne dyscypliny sportowe, które dostarczą nieco innych wrażeń.

Nasza różnorodna oferta pozwoli dopasować Ci pokój do swoich oczekiwań

Facebook