Kompleks Małe Dolomity

Apartament rodzinny - Wysoka

Wysoka - z jednej strony jeden z najpiękniejszych, dwuwierzchołkowych szczytów tatrzański (2565 m n.p.m.) z cudowną ponad 500 metrową ścianą, która wspaniale prezentuje się np z wierzchołka Rysów. Z drugiej strony piękny ostaniec jako pierwszy zapraszający do wspinania w ciągu kultowych skał wspinaczkowych na naszej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w Rzędkowicach, oczywiście widoczny z werandy naszego apartamentu.

To są powody, z powodu których nasz apartament musiał mieć nazwę "Wysoka". Klimat gór, który staraliśmy się utrzymać dzięki wykończeniu go w drewnie, oraz klimat wspinania, który nadają ozdoby wykonane z liny wspinaczkowej stylizowanej na XIX wiek pozwolił na uzyskanie wg nas ciekawego, dużego apartamentu dla rodziny. Telewizor LCD czy aneks kuchenny wykonany w drewnie to tylko wymagane dodatki. A wieczorem zrelaksujesz się w wannie z widokiem na zielone sosny. Czy trzeba coś więcej aby wypocząć z rodziną? Zapraszamy na kawę na werandzie naszego apartamentu Wysoka.

W pobliskim rezerwacie przyrody Góra Zborów urządzona jest ścieżka przyrodnicza. Punkty informacyjne znajdujące się na ścieżce przybliżą nam walory skalnego rezerwatu, historię wypasu zwierząt gospodarskich na Jurze. Dowiemy się, do czego służył kalcyt, jak dawno Jura została zasiedlona przez człowieka, a także zobaczymy efekty prowadzonych od kilku lat zabiegów czynnej ochrony przyrody i krajobrazu. Jednym z przystanków ścieżki przyrodniczej jest Jaskinia Głęboka – jedyny tego typu obiekt udostępniony do ruchu turystycznego w województwie śląskim.

W sąsiedztwie rezerwatu przyrody Góra Zborów znajduje się Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury, gdzie znajdują się m.in. interdyscyplinarna ekspozycja oraz multimedialna sala konferencyjna, w której prezentowane są filmy edukacyjne, organizowane warsztaty i sympozja.

Wysoka

Apartament do wynajęcia. Oferujemy Państwu do wynajęcia komfortowy i zarazem klimatyczny apartament rodzinny. Znajdują się w nim: salonik ze stołem połączony z otwartym aneksem kuchennym oraz łazienka z wanną i ubikacją. Kuchnia wyposażona jest w elektryczną kuchenkę, lodówkę, zmywarkę, zlew, a także w niezbędne naczynia i akcesoria do przygotowania oraz spożywania posiłków. Telewizor w saloniku zapewni ewentualne atrakcje na późne wieczory. W bliskiej okolicy możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji typu stok narciarski, aquapark, park linowy, tereny wspinaczkowe, jaskinie, lasy itd.

Planujesz urlop, weekendowy wypad, a może pobyt świąteczny, jeśli chcesz zapomnieć o codziennych sprawach, odpocząć w przytulnej domowej atmosferze, w otoczeniu zieleni i pięknych widoków to zapraszamy właśnie do naszego Kompleksu.

Wygoda i komfort wyposażenia pozwalają poczuć się niemal jak w domu. Propozycję wypoczynku w naszym obiekcie kierujemy głównie do rodzin z dziećmi oraz osób które chcą uciec od hałasu i zabiegania w codziennym życiu. Tylko u nas znajdziesz doskonałe warunki sprzyjające pobytom z dziećmi (place zabaw, zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice, trampolinę, boisko sportowe, ścieżki spacerowe, altanki itd.).

Świeże powietrze i ruch zaostrza apetyt dlatego po całym dniu wypoczynku udostępniamy na terenie Kompleksu Małe Dolomity miejsce na ognisko, dużą altanę z grillem. Istnieje także możliwość po wcześniejszej rezerwacji wykupienia pełnego wyżywienia. Zapraszamy do galerii na kilka innych zdjęć naszego apartamentu.

 

Facebook