Male Dolomity Oferta 10

Jura Krakowsko-Częstochowska. To chyba ewenement co najmniej na skalę Polską. Zalesiona i cenna przyrodniczo kraina rozciągająca się od Częstochowy i Mstowa na północy poprzez Podlesice, Rzędkowice (i oczywiście Małe Dolomity :)), Ogrodzieniec i Ojców, aż po Kraków. To duży obszar Polski oferujący niezwykle zróżnicowane krajobrazy od wzgórz po dolinki podkrakowskie, bogaty w zabytki historyczne, znajdujące się nie tylko na Szlaku Orlich Gniazd. Jura to jedyny w Polsce obszar prezentujący przepiękne, charakterystyczne białe (wapienne) ostańce. Zdecydowanie jest to miejsce dla zwolenników rodzinnej turystyki jak i dla uprawiania sportów ekstremalnych takich jak wspinaczka sportowa, działalność jaskiniowa, kolarstwo terenowe, trekking, etc.


Male Dolomity Oferta 05Jura letnią porą to miejsce idealne na spacery, bieganie, uprawianie Nordic Walkingu, jazdę konną czy nawet loty balonem. Ilość zamków, ruin, ostańców skalnych, sanktuariów, jaskiń czy nawet niecodzienna w Polsce pustynia to pewniki, które gwarantują, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i nie będzie się nudził. Mimo specyfiki tutejszego terenu, nawet osoby preferujące wypoczynek nad wodą czy spływ kajakowy znajdą tu atrakcje dla siebie.


Male Dolomity Oferta 25A w samym centrum, pomiędzy tak kultowymi dla wspinania miejscami jak Podlesice i Rzędkowice, przy ulicy o symbolicznej nazwie „Skalny Widok”, powstał dla Was Kompleks Małe Dolomity. Miejsce oferujące klimatyczne noclegi z domowym wyżywieniem, pole biwakowe (także dla Camperów), Sklep Górski i Wspinaczkowy, gdzie jako klienci pożyczycie np. buty wspinaczkowe. Małe Dolomity to także place zabaw, miniboisko, ścieżki spacerowe dla wózków dziecięcych w leśnym młodniku, sauna z balią i przede wszystkim miła atmosfera, spokój i wszechobecna cisza. Jeżeli zechcecie zacząć przygodę ze wspinaniem lub poszerzyć swoje umiejętności na tej płaszczyźnie, oferujemy zajęcia w skałach z licencjonowanym instruktorem PZA.


A ponieważ chcemy się rozwijać z Wami, staramy się jak najlepiej wyjść Wam naprzeciw, dlatego poszerzamy systematycznie naszą ofertę dostosowując ją do Waszych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i do kontaktu z nami.


Zespól Kompleksu Małe Dolomity