Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich miłośników górskich przygód, jurajskich ścieżek oraz wspinania skałkowego do Huciska, na VI Otwarte Dni Wspinania – będzie się działo !!

 

program Otwartych Dni Wspinania

 

Podczas tego weekendu każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, zarówno dorośli jak i dzieci. 

IV Memoriał Pawła Wyrwy

Już po raz czwarty amatorzy wspinania będą się mogli rywalizować między sobą już po raz w IV Memoriale Pawła Wyrwy, który odbędzie się w sobotę. Areną zmagań będą rejony Rzędkowic, Podlesic, Mirowa, Okiennika Wielkiego, Góry i skały Apteki, Biblioteki oraz Jastrzębnika 

Więcej informacji na stronie www.pawelwyrwa.pl.

www.pawelwyrwa.pl

JUR(a)UN

Także tego dnia odbędzie się pierwsza edycja biegu oraz zawodów nordic walking JUR(a)UN na dystansie 10km. Trasa zawodów została poprowadzona ścieżkami Podlesic, Rzędkowic i Huciska. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla nich zostanie rozgrany Bieg Leśnego Skrzata na dystansie 200m, prelekcję o Jurze oraz ognisko. 

Zaproszeni Goście

Popołudnie będzie obfitować w spotkania z ciekawymi ludźmi. W tym roku na Otwarte Dni Wspinania przyjadą polscy i zagraniczni goście, m. in. Bob A. Schelfhout, Sandy Allan, Jarosław Gawrysiak, Ryszard Pawłowski, Krzysztof Wielicki, Jakub Tekieli, Janusz Majer oraz Simone Moro!!

 

Okiennik Wielki fot. Barbara Nowak

 

W niedzielę wszyscy Ci którzy chcieliby spróbować wspinania w skałach zarówno dzieci jak i dorośli, będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wspinaczkowych pod okiem wykWalifikowanych instruktorów. Będą także warsztaty fotograficzne, jogi oraz możliwość przetestowania butów Red Chili w skałach a dla dzieci wycieczka z przewodnikiem. 

Wszystkich serdecznie zapraszamy!!

Więcej informacji na stronie: http://www.fge.pl/dzialalnosc/co-planujemy/100-vi-otwarte-dni-wspinania