Kalendarzowa wiosna już przyszła, przyroda budzi się do życia, a słońce świeci coraz mocniej. Jednocześnie zbliża się wielkimi krokami letni sezon turystyczny, z tej okazji w Ojcowskim Parku Narodowym zorganizowano pieszą wycieczkę z przewodnikiem, odbędzie się ona 17 kwietnia br.

 

Kiedy?

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 17 kwietnia o godzinie 10:00 na parkingu przy ruinach zamku w Ojcowie. Potrwa około 5 godzin (planowane zakończenie około godziny 15:00). Organizatorzy nie zapewniają idealnej pogody, bo jak to w kwietniu bywa ‘trochę zimy, trochę lata’, ale atrakcji na pewno nie zabraknie. 

Ojcowski Park Narodowy

Co można zobaczyć?

Trasa wycieczki prowadzi przez najbardziej malownicze zakątki Ojcowskiego Parku Narodowego. Najpierw dnem Doliny Prądnika, by przejść obok Ruin Zamku Kazimierzowskiego z XIV wieku, wybudowanego za czasów Kazimierza Wielkiego. Następnie można będzie zobaczyć niesamowite twory skalne, które są charakterystyczne dla tego regionu m. in. Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Jaskinię Krowią, Bramę Krakowską oraz zespół Skał Góry Koronnej. Przewodnik wyjaśni skąd wzięły się te tajemnicze nazwy. Następnie trasa biegnie przez Wąwóz Ciasne Skały na Górę Chełmową – najwyższe wzniesienie, gdzie znajduję się Grota Łokietka. Ta najdłuższa i ukrywająca wiele ciekawostek jaskinia będzie ostatnim punktem zwiedzania. Temperatura utrzymuje się tam na stałym poziomie i wynosi 8 stopni, także warto zabrać ze sobą cieplejszą odzież. 

Dla tych co chcieli by poznać jeszcze Jaskinię Ciemną, będzie taka możliwość tydzień później – 24 kwietnia br.

Bilety dostępne: http://www.ecotravel.pl/oferta,120168407,polska,ojcow,bez-zakwaterowania,wycieczka-do-ojcowskiego-parku-narodowego.html