Dziecko, które jest widoczne na drodze to bezpieczne dziecko. Dlatego warto pamiętać, żeby najmłodsi nosili ubrania z odblaskowymi elementami. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy szybko robi się ciemno.

 

Odblaskowe kropki Kozi Kidz

Chcecie kupić dziecku odblaskową kamizelkę lub opaskę, o której zawsze będzie musiało pamiętać? Po co? Lepiej zainwestować w kurtkę, która ma takie rozwiązanie „zamontowane” na stałe. Dziecko o kurtce w chłodny dzień na pewno nie zapomni, a rodzice będą spokojniejsi.

Kurtka dziecięca Kozi Kidz Koster Uggla - pomarańczowe sowy

Ubrania posiadające elementy odblaskowe oferuje szwedzka firma Kozi Kidz. Ma ona w swojej ofercie kurtki, spodnie i płaszcze (również przeciwdeszczowe), które są wyposażone w odblaskowe kropki. Dzięki nim najmłodsi piesi czy rowerzyści będą widoczni. Produkty tej marki są dostępne w Sklepie Górskim oraz w sklepie E-Pamir.

Kurtka dziecięca Kozi Kidz Koster Rain chłopięca

Ubrania przeciwdeszczowe

Kurtki przeciwdeszczowe Kozi Kidz są przede wszystkim nieprzemakalne, co jest istotne podczas jesiennych spacerów. Nigdy nie wiadomo, kiedy zacznie padać. Lepiej być przygotowanym.

Dodatkowo jesienią i zimą wcześniej robi się ciemno. Zła pogoda sprawia, że jest szaro i mglisto, a pieszy czy rowerzysta jest na drodze mniej widoczny. Dlatego linia ubrań przeciwdeszczowych Kozi Kidz PU posiada odblaskowe elementy. Dzięki nim, nawet w pochmurny i deszczowy dzień, dzieci będą widoczne i zadowolone, że nie muszą siedzieć w domu.

Inne wodoodporne rozwiązania od Kozi Kidz to takie, które chronią najmłodszych od stóp do głów. Są to ubrania z linii Essential, czyli przeciwdeszczowe zestawy, na które składają się spodnie i kurtki. Obie części kompletu posiadają elementy odblaskowe. Czego chcieć więcej? Dziecko będzie widoczne, suche i bezpieczne. Idealny wybór dla maluchów w wieku przedszkolnym.

Warto dodać, że wiele z tych kurtek ma kolorowe ciekawe wzory np. pomarańczowe sowy czy superkolorowe paski. Takie okrycia wierzchnie mogą się najmłodszym bardzo podobać.

Płaszcz dziecięcy przeciwdeszczowy Kozi Kidz Cerise Jersey

Jak to działa?

Kurtki i spodnie Kozi Kidz mają w dolnej części trzy odblaskowe kropki. Dlaczego? Im niżej umieszczony jest odblask, tym szybciej padają na niego światła reflektorów. Dzięki temu kierowca ma szansę zobaczyć małego pieszego lub rowerzystę już z odległości 130 -150 m, czyli dużo szybciej niż wtedy, gdy ma on na sobie ciemne ubranie.

Po co?

W Polsce każdego roku dochodzi do tysięcy wypadków z udziałem pieszych. Częstą przyczyną jest nieodpowiednia widoczność osoby, która porusza się poboczem drogi.

Warto wiedzieć, że po zmroku przy złej pogodzie kierowca widzi pieszego z odległości około 20 metrów. Jeśli osoba idąca poboczem ma na sobie jasne ubranie to odległość wynosi 50 metrów. Zakładając, że minimalna droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h to około 30 metrów, a przy prędkości 100 km/h – 80 metrów, wypadku może nie udać się uniknąć.

Jednak ryzyko kolizji mogą zmniejszyć elementy odblaskowe, które ma przy swoim ubraniu pieszy. Dzięki takim rozwiązaniom kierowca ma szansę zauważyć idącego czy jadącego na rowerze z odległości około 150 metrów. Dlatego opłaca się zainwestować w odpowiednią kurtkę zarówno dla dziecka, jak i dla siebie.

Dziecko widoczne na drodze to bezpieczne dziecko! Warto pamiętać również, że Kozi Kidz to nie tylko odblaskowe elementy. Przede wszystkim jest to firma, która posiada bogatą ofertę modnych praktycznych ubrań stworzonych w Szwecji i przeznaczonych dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 miesięcy do 10 lat.

Ubrania Kozi Kidz sprawiają, że dzieci mogą czerpać frajdę z przebywania na dworze niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. To jest odzież, w której najmłodsi czują się swobodnie i wygodnie, dlatego poleca ją wasz Sklep Górski.